Wysyłka aplikacji o dofinansowanie ze środków UE na projekty innowacyjnych e-usług oznacza konieczność osadzenia zawartości przygotowanego projektu w generatorze wniosków na stronie internetowej PARP. Generator Wniosków pozwala na wklejenie w poszczególne rubryki zawartości w sposób opisany w instrukcji opracowania wniosków.
Na pierwszy rzut oka obsługiwanie generatora wniosków winno być ergonomiczne i nie tworzyć niespodzianek. To niestety utopia. Życie wnioskodawców świadczy, że leży u podstaw niepotrzebnych wybuchów zdenerwowania wnioskodawcy.
Dominującym niprzyjemnym zdziwieniem, z którym straciliśmy dużo czasu, to problem nieprzewidywalnego przypisania pisanego dokumentu do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która dokana oceny gdy Wnioskodawca działa w formie spółki cywilnej, w sytuacji gdy partnerzy mają wpisy do EDG na terenie aktywności rozdzielonych RIF. Brak możliwości podjęcia decyzji przez Wnioskodawcę, pod jakim adresem lokalizacja podmiotu gospodarczego prowadzi do sytuacji, że system on-line w praktyce stochastycznie dobiera RIF i pewnie nigdy nie można przewidzieć, który wylosuje. Skutkuje to wysyłką przygotowanego dokumentu do niewłaściwej komisji oceniającej i zwrot biznesplanu e-usług podczas oceny formalnej. Prowadzi to do niepotrzebnych nerwów.
Generator Wniosków innowacyjnych usług elektronicznychułatwia przygotowanie biznesplanu e-usługi, ale prowadzi też wielu przykrych trudności uniemożliwiających bazowanie na nim.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4 Blog 5
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz