Dostarczenie aplikacji o dofinansowanie z UE na projekty innowacyjnych e-usług oznacza konieczność osadzenia treści całego projektu w formularzu generatora on-line. Generator Wniosków ułatwia wklejenie w dedykowane pozycje zawartości zgodnie z instrukcją wypełniania wniosków.
Na pierwszy rzut oka działanie generatora wniosków nie powinno sprawiać kłopotów i zmniejszać problemy dla Wnioskodawcy kłopotów. To jednak fikcja. Praktyka wnioskodawców pokazuje, że stanowi on przyczynę zbędnych wybuchów zdenerwowania wnioskodawcy.
Większym od pozostałych kłopotem, z którym mieliśmy do czynienia, to problem niezrozumiałego przypisania tworzonego projektu do jednostki kontraktującej PARP w terenie, która sprawdzi gdy Wnioskodawca działa w formie spółki cywilnej, w sytuacji gdy udziałowcy zarejestrowali się w rejestrach działalności gospodarczej na terenie działania innych RIF. Niedostatek możliwości wyboru przez Wnioskodawcę, gdzie zarejestrowana jest lokalizacja działalności gospodarczej wspólnika kończy się tym, że oprogramowanie aplikacji w praktyce stochastycznie decyduje o odpowiednim RIF i pewnie nigdy nie można dociec, który zaproponuje. Oznacza to wysyłkę napisanego dokumentu do niewłaściwej komisji konkursowej i zwrot biznesplanu e-usług w trakcie oceny formalnej. Prowadzi to do niepotrzebnych nerwów.
Generator Wniosków PARP 8.1pomaga w procesie przygotowania wniosku o dofinansowanie z UE, ale jest też źródłem wielu niezrozumiałych problemów utrudniających pisanie z jego pomocą.
Inne blogi: Blog 1 Blog 2 Blog 3 Blog 4
Słowa kluczowe: PARP POIG 8.1, innowacyjne e-usługi, dofinansowanie z UE, dofinansowanie unijne, dofinansowanie na e-uslugi, działanie 8.1, PARP 8.1 2011
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz